Soutěžní sezóna 2013/2014

    Zahajovací soutěží tohoto roku byla již tradičně v dubnu pohárovka Honzíka Kreminy ve Skutči. Družstvo mladších zde obsadilo 7. místo a družstvo starších zde zvítězilo. Foto ze této soutěže najde zde: Skuteč 2014

    V květnu následovalo Okresní kolo hry Plamen, které se konalo v Chrudimi. Účastnili jsme se s družstvem mladších a starších.  Mladší se umístili celkově na ….. místě. Družstvo starších mělo dobrou výchozí pozici z podzimního kola, kde zvítězilo. Tentokrát však výkon na okresním kole stačil jen na 3. místo. Postup do krajského kola jsme tedy nezískali, ale takový už je sport. Přesto je umístění na stupních vítězů za okres Chrudim krásný výsledek.

    Koncem prázdnin jsme absolvovali soutěž v Kamenci. I tady se nám podařilo alespoň v jedné kategorii vystoupat na stupně vítězů. Družstvo mladších si odvezlo bronzovou medaili a starší byli sedmí.

    Poslední pohárovou soutěží byl náš Memoriál Františka Šplíchala. Letošní ročník nepříznivě ovlivnilo počasí a požár ve Skutči. Z těchto dvou důvodů byla startovní listina kratší, než bývá zvykem a z celkově 17 nahlášeným družstev jich nakonec dorazilo pouze deset.  Z šesti družstev mladších byli ti naši celkově čtvrtí a družstvo starších bylo stříbrné. Soutěže jednotlivců se účastnilo 31 starších a 33 mladších závodníků. Z těch našich si nejlépe vedl Šimon Jakub, který byl jedenáctý.

    Startem nového ročníku hry Plamen a zároveň poslední soutěží byl závod požární všestrannosti. Starším se podařilo zvítězit a mladší si z celkových 45 hlídek vyběhali 15. místo. Tady byly vyhlášeny i výsledky Ligy jednotlivců a Ligy v požárních útocích pořádaných Odbornou radou mládeže okresu Chrudim. Naši jednotlivci se letos nezúčastnili všech bodovaných soutěží, takže se umístili na 23. až 25. místě a to podle pořadí takto: Dušan Šimon – 23., Tměj Tomáš – 24. a Zavoralová Lenka – 25. místo. V Lize požárních útoků se naše družstva účastnila dvou závodů ze čtyř a mladší byli celkově desátí z 33 družstev a starší byli šestí z 22 družstev.