Soutěžní sezóna 2011/2012

Memoriál F. Šplíchala - X.ročník

Jubilejní X. ročník našeho Memoriálu Františka Šplíchala se konal 8.9.2012 a zúčastnilo se ho 7 družstev starších žáků a 5 družstev mladších žáků. Letos tradiční Štafetu dvojic a Požární útoky opět doplnily závody jednotlivců v Běhu na 60m a Rozstřely v požárních útocích.

Soutěž se povedla a naše družstva obsadila v kategorii starších 3. místo a v mladších 1. místo. V rozstřelech zvítězilo ve starších družstvo z Lukavic a v mladších naši mladší.

V soutěži jednotlivců si v kategorii dívek  opět nejlépe vedla Nikola Loskotová, která obsadila 2. místo. V chlapcích byl naším nejlepším závodníkem Petr Dachovský, který byl čtvrtý. Kategorii mladších vyhrál náš Honzík Chadima s časem 16:48.  Ostatní naši závodníci také dobře reprezentovali a započítali si tak cenné body do celkového hodnocení.

Děkujeme sponzorům za možnost uspořádat tuto soutěž a zároveň i všem zúčastněným kolektivům, na které se zase za rok těšíme!

Celkové výsledky: Celkové výsledky 2012.xls (31 kB)

Foto ze soutěže: sdhzderaz.galerie.cz/5864308-memorial-f-splichala-2012

 

Kamenec

Na soutěž do Kamence s námi 1.9.2012 vyrazila i malá Maruška Broulíková. Ta zatím jen fandila, ale naše přípravka se již do bojů zapojila. Za jejich pomoci získalo mladší družstvo 4. místo a vyhráli požární útoky. Na ty jsme si museli půjčit mašinu a tak ještě takto děkujeme kamarádům z Choltic a Kamence. Starší byli celkově šestí.

 Následovalo doplnění sil u stánku s palačinkami a pak závody jednotlivců. V nich se z mladších vedlo nejlépe Honzíku Chadimovi, který byl na 12. místě. Ze starších byla v dívkách Nikola Loskotová osmá a Roman Barcuch v chlapcích šestý. Tak zase za rok!

Dolní Dobrouč

Tradiční snídaní v Litomyšli na benzince jsme 26.8.2012 začali soutěž v Dolní Dobrouči. Tento rituál nám ale letos moc  štěstí nepřinesl. Nevedlo se nám na dvojicích, kde se nám rozmotala v cíli hadice. Na požární útoky jsme si museli půjčit "mašinu" a zaskočil nás přivřený kohout, kterého jsme si nevšimli. Celkově jsme tedy byli na 8. místě. Soutěž byla i tak fajn. A výsledek v první desítce z třiceti družstev vůbec není špatný. 

Foto ze soutěže: sdhzderaz.galerie.cz/5927952-dolni-dobrouc-2012

Krajské kolo - Vítějevěs

Do dalekých krajů nás zavedlo krajské kolo ve Vítějevsi, které se konalo 8.-9.6.2012. Po dvou zástupcích zde měli všechny okresy Pardubického kraje. 

Nám asi nejvíce zůstane v paměti ZPV, kde nás "překvapily" popelnice, přes které jsme nemohli naměřit azimut a které tam zřejmě při stavění trati nestály. Pak nás ještě potrápilo zranění  Péti Dachovského, který ale i tak statečně odběhal i ostatní disciplíny. Celkové 3. místo nás těšilo.

Další velkým úspěchem pak bylo vítězství Dušana Šimona v běhu jednotlivců na 60 metrů. Stal se tak nejlepším jednotlivcem pro tuto sezónu za Pardubický kraj. 

Okresní kolo hry Plamen - Otradov

 Okresní kolo hry Plamen se konalo 19.-20.5.2012 v Otradově. Soutěž provázelo krásné, ale větrné počasí. 

 Z podzimního kola si družstvo mladších přiváželo 5. místo a družstvo starších 1. místo. A stejné výsledky jsme si odváželi i po odběhnutí všech jarních disciplín. Mladším se nejvíce povedla štafeta požárních dvojic (1. místo), která se naopak nejméně povedla starším (3. místo). To byl ale jejich nejhorší výsledek a proto po právu opět postoupili do krajského kola.

V Otradově se při požárních útocích předveli i rozhodčí, kteří nám dokázali, že požární útoky umí nejen posuzovat. Vidět je v akci bylo opravdu příjemné zpestření.

Foto ze soutěže: sdhzderaz.galerie.cz/5749237-okresni-kolo-otradov-2012

O pohár Honzíka Kreminy - Skuteč

V sobotu dne 21. 4. 2012 se konala tradiční soutěž mladých hasičů ve Skutči - "O pohár starosty města Skuteč, Memoriál Honzíka Kreminy". V kategorii starších jsme soupeřili s dalšími 13 družstvy a v mladších s 8 kolektivy. Soutěžními disciplínami byly Štafeta požárních dvojic a Požární útok. 

Družstvo mladších vybojovalo celkově 2. místo a starší také. Ti ještě při slavnostním nástupu zvedli nad hlavu putovní pohár za nejlepší požární útok. S tímto zahájením jarní sezóny jsme byli spokojeni. 

Foto ze soutěže: sdhzderaz.galerie.cz/5927481-skutec-21-4-2012

ZPV Brčekoly

    Poslední soutěžní sobota tohoto roku se vydařila jak počasím, tak i výsledky. Závod požární všestrannosti za nás obsolvovaly čtyři hlídky. Za mladší se proběhly i ti nejmladší - pětiletí členi SDH Zderaz. Tato hlídka obsadila 25. místo a druhá hlídka mladších 5. místo.

    Starší měli na startovní listině také dvě hlídky. Tři stanoviště bez trestného bodu a tři s lehkým zaváháním stačily na celkové 1. místo v kategorii starších. Druhá hlídka doběhla na 14. místě. Mladší i starší tak mají opět příjemnou výchozí pozici pro další ročník hry Plamen. 

Foto ze soutěže: sdhzderaz.galerie.cz/5492651-zpv-15-9-2011