Soutěžní sezóna 2012/2013

O pohár SDH Kamenec

Konec prázdnin vždy patří soutěži v Kamenci. I letos jsme se vydali na jejich soutěž, kde se tradičně závodí v požárních útocích a štafetě 4x60 metrů. Letos se 31.8. lépe dařilo našim mladším, kteří si celkově odváželi ceny a medaile za 2. místo. Starší se umístili na 7. místě z celkových 20 soutěžních družstev. A stejné místo si ze závodů jednotlivců odvezl za čas 13,69 i náš Dušan Šimon, který byl tímto výsledkem naším nejúspěšnějším závodníkem v běhu na 60 metrů s překážkami jednotlivců.  

 

Krajské kolo Hry Plamen - Trutnov/Havlovice

Nejlepší zástupci dvou krajů - Pardubického a Královehradeckého se sjeli poměřit své síly 15.-16.6.2013 do Trutnova a Havlovic. Celkem zde soutěžilo 18 družstev. Našim reprezentantům se příliš nevedlo v závodu požární všestrannosti a ve štafetě 4x60 metrů. Naopak opět excelovali v královské disciplíně. S časem 21.72 se stali vítězi v obou krajích a pořádně vyburcovali přítomné fanoušky. Celkově se pak za oba kraje umístili na 5. místě a za Pardubický kraj na 4. místě. To jen svědčí o velké konkurenci v tomto kraji. Velkou radost nám svým 5. místem za čas 14.28 udělal i Tomáš Rompotl v závodě jednotlivců. 

 

Okresní kolo Skuteč

Máme za sebou další okresní kolo. Letos se konalo ve Skutči ve dnech 18.-19.5.2013. Opět jsme se zúčastnili s družstvem mladších a starších. Mladší hned v první disciplíně zaváhali a pak museli dotahovat. Nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo. Starší si vedli dobře a celou soutěž se přetahovali o přední příčky. Nakonec zkončili druzí a získali tak postup do Krajského kola v Trutnově. 

 

O pohár Honzíka Kreminy - Skuteč

První naší soutěží roku 2013 byla soutěž 20.4. ve Skutči. Soutěžilo se v disciplínách štafeta požárních dvojic a požární útok. Na soutěž dorazilo přes 30 družstev a to z různých okresů. Obě naše družstva si odvezla stříbrné medaile a mladší ještě putovní pohár za nejlepší požární útok. Starší sice v požárních útocích také zvítězili, ale pohár byl pro vítěze z rozstřelů, které byly místo druhých pokusů a jen pro 8 nejlepších. Hned při prvním nás ale zastavila prasklá hadice a rozstřely tak pro nás skončily vinou únavy materiálu. 

Foto ze soutěže:  sdhzderaz.galerie.cz/6073297-skutec-20-4-2013

ZPV Lukavice - 13.10.2012

Nedílnou součástí hry PLAMEN je podzimní závod požární všestrannosti. Tentokrát jsme si ho zaběhli v Lukavici 13.října 2012. Bylo krásné počasí a moc se nám na soutěži líbilo i díky dalším atrakcím kolem. V závodě starší hlídka zvítězila a v kategorii maldších jsme obsadili 8. místo. Soutěž se nám tedy vydařila.

Součástí vyhlášení výsledků ZPV bylo i celkové vyhodnocení Ligy vběhu na 60m jednotlivců. Z dívek si z našeho kolektivu nejlépe vedla Nikola Loskotová, která se celkově umístila na 2. místě. Z chlapců dopadl nejlépe Petr Dachovský, který obsadil 3. místo. Za mladší nejlépe bojoval Chadima Jan, který byl na 11. místě. Celkové výsledky jsou vyvěšeny na stránkách Ligy.